Cena:
50 Kč
Změněno: 11.07.2024 v 08:18 ID: 18804221

Do mléka vložíte houbičky, které při pokojové teplotě fermentací vytvoří kefír do 24 hodin. Velmi prospěšný nápoj pro zdraví (na internetu je spousta informací o prospěšnosti nápoje na různé zdravotní potíže, je výborný hlavně pro zdravé zažívání - a tím pro dobrou imunitu). Pokud se budete o houbu dobře starat,můžete kefírovat dlouhodobě. Mnoho podrobnějších informací o přípravě nápoje najdete na internetu.
Nejlepší výsledek na základě zkušenosti však vzniká po 12ti hodinách při pokojové teplotě a následně 12ti hodinách v lednici. Při manipulaci s houbou a nápojem je dobré vyhnout se kovovému náčiní, ideální je používat sklo a plast.
Po vytvoření kefíru se tedy kefír s houbou přecedí v plastovém sítku a plastovou lžičkou opatrně promíchá, houbičky v sítku se propláchnou vodou, a může se založit opět nový kefír.
Cena za lžíci houbiček je 50,-Kč (já jsem koupila na začátku za 50,-Kč jeden kousek houbičky, a na půl litru nápoje jsem si počkala až se houba namnožila.). Z množství které nabízím můžete mít 1/2 litra až 1 liter kvalitního nápoje do druhého dne.
Nejlépe osobní odběr v Ostravě Zábřehu poblíž kina Luna, případně jinak a jinde po upřesňující telefonické domluvě.

Kontakt

Další podobné inzeráty: