Za nemoci z povolání zodpovídá zaměstnavatel. Víte, na co máte nárok?

2.3.2015

A young caring doctorNěkdy ani sebedůslednější dodržování bezpečnostních předpisů nedokáže zabránit tomu, aby nepříznivé vlivy na pracovišti nezpůsobily zaměstnanci úraz nebo dokonce dlouhodobé zdravotní potíže. Ne každá nemoc, kterou sami spojujete s výkonem své profese, ale může být uznána jako nemoc z povolání. Aby to bylo možné, musí být splněno hned několik podmínek. Teprve po jejich splnění budete mít právo žádat po zaměstnavateli peníze, na které máte ze zákona nárok.

Kdy jde o nemoc z povolání

Za nemoci z povolání jsou považována pouze onemocnění uvedená v seznamu stanoveném nařízením vlády. Navíc musí vzniknout v souvislosti s výkonem povolání, tedy za určitých podmínek. V příloze k tomuto nařízení najdete přesný popis jednotlivých nemocí i podmínek, za kterých musí vzniknout. Je jich skoro stovka a zájemci si je všechny mohou prostudovat na této stránce Ministerstva práce a sociálních věcí.

Vaše zdravotní problémy nemůže oficiálně uznat jako nemoc z povolání každý lékař. Aby měla lékařská zpráva o vaší nemoci reálnou váhu, musí se jednat o zdravotnické pracoviště, kterému bylo uděleno povolení Ministerstva zdravotnictví. Pokud tedy potřebujete platné dobrozdání o své nemoci z povolání, musíte se obrátit na některé z nich. Seznam poskytovatelů s povolením uznávat nemoci z povolání najdete na této stránce MZČR.

Na co máte nárok

V průběhu nemoci vám zaměstnavatel musí doplácet rozdíl mezi nemocenskou a průměrem mzdy, kterou u něj pobíráte. Peníze dostanete i za první tři dny nemoci. Mimo doplatku do výše vaší mzdy můžete žádat proplacení nákladů na léčbu, které nezaplatí vaše pojišťovna a odškodnění za bolest. Jak se počítají náhrady za bolest si můžete přečíst v našem starším článku.

Po uzdravení se samozřejmě můžete vrátit ke své práci. To ale bohužel není vždycky možné. Může se stát, že vám to zdravotní komplikace způsobené nemocí z povolání nedovolují. V takovém případě má zaměstnavatel povinnost vás přeřadit k výkonu jiné práce. V případě, že pro vás nemá vhodné místo, může s vámi rozvázat pracovní poměr. Když dostanete výpověď kvůli zdravotnímu stavu způsobenému nemocí z povolání, máte ze zákona nárok na dvanáctiměsíční odstupné. Zaměstnavatel má také povinnost dorovnávat váš budoucí příjem na průměrnou mzdu, kterou jste u něj pobírali na původní pozici. To platí jak pro přeřazení k výkonu jiné práce, tak i v případě, že si najdete novou, hůře placenou práci u někoho jiného. Na doplatek máte nárok, i když vám přiznají invalidní důchod.

Dá se tedy říct, že je za váš stav zaměstnavatel zodpovědný až do dovršení důchodového věku (přiznání starobního důchodu). Doplácet nebude pouze v případě, pokud si najdete stejně nebo lépe placenou práci. Pokud jste se dostali do této nepříjemné životní situace a hledáte novou práci odpovídající vašemu zdravotnímu stavu, můžete s výběrem začít v naší rubrice volná místa.

Autor:

Komentáře (4)

1. Tibor Krištof | 4.3.2016 v 9.38

Dobrý den,chci se zeptat když mám nemoc z povolání mám v takovém případě nárok na stravenky po dobu nemocenské??Děkuji

Krištof

2. Michal Zona | 29.7.2018 v 21.43

Jsme neziskový Spolek na ochranu práv poškozených, nabízíme pomoc s získáním odškodnění po dopravní nehodě, pracovním úraze nebo jiné zdravotní újmě. Individuální přístup ke každému klientovi s uplatněním všech jeho zákonných nároků v maximální výši díky širokému spektru spolupracujících soudních znalců, advokátů a externích specialistu. Více na https://spolekopp.cz nebo na tel: 602 710 983.

3. Renata Patkaňová | 29.1.2019 v 18.44

Pěkný den. Prosím Vás o radu.Do posudkoveho potvrzení mi závodní lékařka napsala „DLOUHODOBĚ POZBYLA Z DUVODU NEMOCI Z POVOLÁNÍ „a to z výsledků od lékaře který to vydává. Ten mi zjistil že mam kontaktni alergický ekzem na látku 3M SCOTCH WELD 2216A a látky s ním co obsahují, zakazány doživotně. Takže mi zaměstnavatel řekl že mě dá na stejnou dilnu jen s rozdilem že mi bude dávat jiné formy a směnu tak abych tam nebyla když se ta forma s lepidlem bude muset vyrobit Vim určitě že se mi ten ekzem znovu udělá .Prosim jak mám to potom řešit!!!!.Já výpověď davat nebudu(neni to mojí chybou) a budu mít teď i potom (když se mi ekzem zopakuje) na něco nárok ?HROZNĚ MOC VÁM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ JAKOUKOLIV…

4. Pavel Molo | 4.2.2019 v 19.15

Dobrý den, mám uznané tři nemoce z povolání, na základě porušení bezpečnostních předpisů a zákoníku práce, kdy mi zaměstnavatel přivodil ublížení na zdraví z nedbalosti, mám přiznány invalidní důchod pro nemoc z povolání na trvalou dobu, mohu požadovat soudní cestou o zvýšení bolestného a ztížené společenské uplatnění, na základě ublížení na zdraví z nedbalosti zaměstnavatelem?

Komentovat: