Při pracovním úrazu máte nárok na odškodnění. Náhradu škody platí zaměstnavatel

29.5.2014

Bezpečnost práceŠkolením o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci si povinně projde každý zaměstnanec. Zaměstnavatel by vás měl proškolit minimálně při nástupu do zaměstnání a většinou si to potom v pravidelných intervalech zopakujete. Pokud to vaše povolání vyžaduje, musí vám také poskytnout ochranné pracovní prostředky. Zaměstnavatel je zodpovědný za škodu, která zaměstnanci kvůli pracovnímu úrazu vznikne. Snížit riziko úrazu je tak i v jeho zájmu. I přes všechna školení a používání ochranných prostředků ale k úrazu dojít může. Víte, na co máte v takovém případě nárok?

Pracovní úraz jde jednoduše definovat jako poškození zdraví vzniklé při plnění pracovních povinností nebo v přímé souvislosti s ním. V přímé souvislosti s plněním pracovních povinností je například také přestávka na jídlo, pokud ji trávíte v objektu zaměstnavatele. Pokud se tedy v takových případech poraníte, máte nárok na náhradu vzniklé škody.

Náhrada škody za pracovní úraz

Zaměstnavatel vám musí nahradit ušlou mzdu, o kterou přijdete kvůli pracovní neschopnosti způsobené úrazem. Věcnou škodu, kterou jste díky úrazu utrpěli (třeba zničený oděv). Náklady spojené s léčením úrazu. A v neposlední řadě také bolestné, případně kompenzaci za sníženou pracovní schopnost. Právě poslední bod je trochu problematický.

Do loňského roku určovala výši bolestného vyhláška ministerstva zdravotnictví, která byla k 31.12. 2013 zrušena. Momentálně se čeká až začne platit zákon o úrazovém pojištění zaměstnanců, který by měl výši těchto náhrad určovat. Ten má ale vstoupit v platnost až na začátku roku 2015. Ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s ministerstvem zdravotnictví tak vydali společné prohlášení, ve kterém je uvedeno, že zrušená vyhláška platí i nadále. Proč se s jejím zrušením nepočkalo až začne platit nový předpis moc nechápu. Jak může fakticky platit neexistující vyhláška také ne. Možná mi s vysvětlením někdo pomůže v komentářích pod článkem.

Každopádně v oficiálně zrušené, ale stále platné vyhlášce, je každému poranění přidělen určitý počet bodů a za každý bod máte nárok na 120 korun. Například povrchová poranění jednotlivých částí hlavy jsou většinou “ohodnocena” body pěti. Pokud si tedy při práci podřete nos máte nárok na 600 korun bolestného. Pokud vás zajímá kolik bodů mají další konkrétní úrazy, bližší informace najdete v příloze k výše uvedené vyhlášce.

Na odškodnění nemáte nárok vždy

Za určitých okolností je zaměstnavatel zcela nebo částečně zproštěn povinnosti nahradit škodu vzniklou pracovním úrazem. Pokud vlastním zaviněním porušíte povinnosti vyplývající z předpisů a pokynů, se kterými jste byli seznámeni nebo k úrazu dojde kvůli opilosti či požití jiných návykových látek, nedostanete nic. Pokud výše uvedená provinění nejsou jedinou příčinou úrazu nebo k němu došlo kvůli vaší lehkomyslnosti, musí zaměstnavatel určit míru vašeho zavinění a podle ní i část škody, kterou ponesete sami. I v takovém případě máte ale nárok minimálně na úhradu jedné třetiny vzniklé škody.

Autor:

Komentáře (8)

1. Lucie | 2.6.2014 v 13.17

U získávání náhrady škody po pracovních úrazech je nutné vycházet z metodiky, kterou představil Nejvyšší soud 14.4.2014, podle níž by měli soudci postupovat. Metodika byla vytvořena soudci, advokáty a lékaři v reakci na Nový občanský zákoník, který od ledna 2014 stanovuje odškodnění jen obecně „dle zásad slušnosti“.

Dle staré vyhlášky 440/2001 Sb., byla hodnota bodu byla pouze 120 korun, nyní je 1 bod zvýšen podle průměrného platu za loňský rok na 251,28 koruny.

Každý případ je nutné posoudit zcela individuálně. Zda se jedná o dítě, mladého člověka, sportovce, lékaře atd….

Bohužel i nadále se pojišťovny na poškozených lidech stále obohacují! A odškodné mnohonásobně krátí. Aby poškození získali adekvátní odškodnění, doporučuji obrátit se na odbornou právní pomoc. Nedílnou součástí jsou kvalitní znalecké posudky. Naše specializovaná Poradna Odškodnění Zdarma spolupracuje s lékaři-soudními znalci a právníky, kteří se specializují výhradně na dopravní nehody/pracovní úrazy.
Pokud nejste spokojeni s vyplacenou výší škody, kontaktujte nás – přezkoumání případu a revize na naše náklady.

2. Marek Podeszwa | 18.3.2015 v 18.21

dobrý den , měl jsem pracovní uraz , necelé 4 měsíce jsem strávil doma na lužku a po rehabilitacích . pojištovna mi poslala nějaké peníze ale zdanily mi to . což sem i nezdá a daly mi hodnotu bodu 120 kč . a tady se dočítám že je 251,28 kč. okradly mě o cca 5500 na daních ale to mi prej vrátí příští rok. a 2600 na bodech.

3. Olga Soukupova | 5.5.2015 v 12.58

Ano mam prave take takovou zkusenost ze tvrdi ze se ridi jinym zakonikem a ten udava 120 kc za bod.potrebovala bych vedet jak to vlastne je?

4. Svobodova Blazena | 31.8.2016 v 16.57

Dobry den.Prosim mam dotaz mela sem pracovni uraz poleptani dvou prstu i ruky.Lekar me napsal 75bodu,kolik vubec by me meli presne dat.Dekuji za odpoved

5. Petr | 24.5.2017 v 15.40

Dobrý den měl sem pracovni úraz poleptani kyselinou v oblasti chodidla (nartu)dodržel jsem veškeré prac pomůcky co jsou nutné při manypulaci marodim zhruba dva týdny zajímalo by me jestly mam nárok na odškodné a pokut ano v jake výši zhruba dekuji.

6. VLK Daniel | 19.6.2018 v 21.33

Mám spor z pojišťovnou Kooperativa jelikož je ze zákona povinna pojistit zaměstnavatele a odmítá uznat nárok na trvalé následky navíc snížila bez odůvodnění obodování o 320 bodů dále zbytečně protahovala řízení a vše směřuje jen k soudnímu řízení.Žádám o sdělení kam a na koho se tedy obrátit jelikož na právníka nemám ale nechci ztratit nárok a odškodnění za tyto trvalé následky.
Děkuji VLK D.

7. Michal Zona | 29.7.2018 v 21.41

Jsme neziskový Spolek na ochranu práv poškozených, nabízíme pomoc s získáním odškodnění po dopravní nehodě, pracovním úraze nebo jiné zdravotní újmě. Individuální přístup ke každému klientovi s uplatněním všech jeho zákonných nároků v maximální výši díky širokému spektru spolupracujících soudních znalců, advokátů a externích specialistu. Více na https://spolekopp.cz nebo na tel: 602 710 983.

8. david meduna | 12.3.2019 v 12.11

DOBRY DEN OD 28.1.2019 JSEM V PRACOVNI NESCHOPNOSTI Z DUVODU PRACOVNIHO URAZU .MEL BYCH DOTAZ ZAMESTNAVATEL ME PLATI NEMOCENSKOU OD 4-14 DNE NEMOCI OD 15 DNE OSSZ.PRACOVNI URAZ MI JE PROPLACEN DO PLNE VYSE MEHO PLATU HNED OD ZACATKU PRACOVNI NESCHOPNOSTI PO CELOU DOBU TRVANI ,NEBO MI JE DODATECNE PO SKONCENI PRAC.NESCHOPNOSTI VSE VYPLACENO CO SE TYCE NAHRADY ZA ZTRATY NA VYDELKU BOLESTNE ATD.A NYNI POBIRAM POUZE BEZNOU NEMOCENSKOU NAPR.-TREBA CHRIPKA DEKUJI VAM ZA VASI ODPOVED HEZKY DEN DAVID MEDUNA

Komentovat: