Ověřte si s kým obchodujete. Výpis z evidence exekucí získáte nově na každém CzechPointu

14.7.2016 , ,

Pokud se chystáte uzavřít (nejen) prostřednictvím našeho serveru nějaký výhodný obchod, možná byste měli zvážit, že si ještě před uzavřením smlouvy svého obchodního partnera trochu prověříte. Využít k tomu můžete i novou službu nabízenou od 1. 7. na Czechpointech České pošty. Ty vám totiž na téměř tisícovce míst po celé ČR vystaví výpis z centrální evidence exekucí.

Z něj zjistíte zejména zda a kdy byla na prověřovanou osobu nařízena exekuce, co je od ní exekučně vymáháno, případně jestli exekuce nebyla odložena nebo zastavena. Za jednu stranu výpisu zaplatíte 50 korun a k žádosti vám stačí znát rodné číslo nebo jméno, příjmení a datum narození prověřované osoby. Získané informace mohou být velmi užitečné.

czechpoint

Spousta obchodních transakcí provedených prostřednictvím inzertního serveru probíhá anonymně. Zboží a peníze si obě strany vymění, aniž by spolu přišly do přímého styku nebo znali svá jména. U prodeje drobností nebo zboží nižší hodnoty to ničemu nevadí a při troše opatrnosti jsou takové obchody bezpečné.

Na inzertních serverech se ale nabízí i věci, jejichž pořízení znamená značnou investici. U takových obchodů už se samozřejmě uzavírají i smlouvy a identita prodávajícího je známá. V situacích, kdy jsou ve hře nemalé peníze se vyplatí ověřit si, jestli protistrana nemá nesplacené dluhy a nebyla na ni proto nařízena exekuce. Koupě například osobního auta nebo nemovitosti od takového dlužníka by znamenala velké riziko, že o své peníze přijdete. Koupenou věc vám zabaví exekutor a u prodávajícího byste se jen zařadili do fronty dalších věřitelů s nejistou vyhlídkou na vrácení alespoň části zaplacených peněz.

Informace o exekucích může být zajímavá nejen při prodeji nebo koupi movitých či nemovitých věcí. Majitel bytu, který jej chce nabídnout k pronájmu, by ji jistě taky ocenil. Vyhnout se insolventnímu nájemci, za kterým navíc může přijít do vaší nemovitosti exekutor, to určitě za padesát korun stojí. Samozřejmostí je taková prověrka u zájemců o finanční služby a podobných situací, ve kterých se investice do výpisu vyplatí, bude jistě celá řada.

Po loňském zavedení vydávání ověřených snímků z katastru nemovitostí tak Czechpointy zařadily do svého portfolia další užitečnou službu. Tu doteď nabízela pouze Exekutorská komora a její rozšíření do mnoha míst po celé ČR ji snadno zpřístupní všem zájemcům o podobné informace. Někteří lidé se díky tomu o takové možnosti alespoň dozví a některým z nich může dokonce pomoci zachránit jejich těžce naspořené peníze.

Autor:

Komentáře (2)

1. Franta | 15.7.2016 v 17.47

snad to pomůže vymítit podvodníky

2. lubomír | 6.11.2016 v 13.43

Kdo moje?

Komentovat: