Změny v našem ceníku: Účinnější aktualizace a úpravy balíčků inzerce v sekcích Auto-Moto a Práce

15.6.2017

Od 15. 6. 2017 dochází na našem serveru ke změnám v cenách a nastavení některých služeb a inzertních balíčků. Pro prodejce využívající inzerci v naší sekci Auto-moto jsme připravili odlehčenou variantu inzertních balíčků a k úpravám došlo i u balíčků inzerce v sekci Práce.

Aktualizace inzerce

V posledních měsících nás několik klientů upozornilo na mírný pokles účinnosti inzerce na AVÍZU.cz. Protože ale naše návštěvnost oproti předchozímu období neklesla, podívali jsme se na to podrobněji.

V průběhu průzkumu stavu inzerce jsme skutečně v některých rubrikách narazili na nesrovnalosti. Především se jednalo o:

  • sníženou účinnost běžné inzerce v rubrikách, kde dochází k vysokému počtu aktualizací,
  • sníženou účinnost některých aktualizovaných inzerátů,
  • horší přehlednost pro uživatele (vidí v rubrikách stále stejné inzeráty).

Při bližším pohledu jsme zjistili, že příčinou výše zmíněných problémů je nadměrné využívání aktualizací v některých rubrikách. Po pečlivém zvážení měníme k 15. 6. 2017 cenu aktualizací z 1 Kč na 3 Kč.

Naším cílem je snížení denního počtu aktualizací na takovou míru, která by zaručovala zvýšení celkové účinnosti inzerce na AVÍZU.cz. Zároveň tím vytvoříme prostor pro využití aktualizací jako nástroje ke zviditelnění vybraných inzerátů, nikoliv jako nástroje nezbytného k účinné inzerci na našem serveru.

Balíčky inzerce

Pro prodejce, kteří nabízejí své zboží a služby pouze ve vybraných rubrikách sekce Auto-Moto (náhradní díly, auto příslušenství, auto-moto tuning, auto hifi, motocykly, moto příslušenství, moto náhradní díly, moto ostatní, pneumatiky, kola a služby pro motoristy) jsme připravili úplně nové, levnější balíčky. Nový ceník si můžete prohlédnout zde.

K úpravám dochází i u nabídky zvýhodněných balíčků v sekci Práce. Mění se jak počty inzerátů v jednotlivých balíčcích, tak i jejich ceny. Nový ceník si můžete prohlédnout zde.

Autor:

Komentáře

1. NOVAK Jiri | 15.6.2017 v 16.24

..Po pečlivém zvážení měníme k 15. 6. 2017 cenu aktualizací z 1 Kč na 3 Kč. ..
To povede jen ke zverejnovani stejnych/identickych inzeratu s ruznymi (vetsinou ponizenymi/slevnenymi) cenami
Mne osobne to nemotivuje inzerat aktualizovat :(

Komentovat: