Cena:
8 490 000 Kč (52 733 Kč/m²)
včetně provize
Změněno: 04.07.2024 v 01:00 ID: 19028406
Kód zakázky: 54389, Na prodej historická kovárna s restaurací a vinárnou v obci Velhartice.
Máte zájem o nemovitost s jedinečným historickým charakterem? Nabízíme Vám výjimečnou příležitost ke koupi historické funkční kovárny s prosperující restaurací a vinárnou v malebné obci Velhartice, v podhůří Šumavy. Tato nemovitost se nachází přímo na náměstí obce v památkové zóně a je v blízkosti krásného prostředí hradu Velhartice.
Hlavní budova o zastavěné ploše 242,00m2 a užitné ploše 165,00m2 je zrekonstruovaná, ve velmi dobrém udržovaném stavebně technickém stavu. Stavba disponuje kamenným nádvořím s krytou terasou a posezením, které vytváří nezapomenutelnou atmosféru s výhledem na kostel. Vnitřní prostory jsou přeměněny na kamennou vinárnu, restauraci včetně moderní kuchyně a dalšího provozního zázemí se sklepním skladovacím prostorem, kde jsou stropní klenby. Je to ideální místo pro setkání s přáteli, rodinné oslavy nebo pořádání kulturních akcí či pracovních meetingů. Do objektu se vchází historickým průjezdem, odkud jsou přístupné všechny místnosti včetně již zmiňované funkční kovářské dílny s pecí, kovárna je přístupná i z dlážděné ulice.
Výjimečnost této nabídky spočívá v možnosti výstavby podkroví v půdním prostoru, na kterou již vydán souhlas od Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Plzni. Podkroví nabízí neomezené možnosti využití a je možné zde vytvořit až šest pokojů s vikýři směřovanými do obce i nádvoří. Z těchto šesti pokojů je možné ve třech zrealizovat galerie, kde mohou být postele či posezení, které bude přístupné po schodišti. Tento prostor je ideální pro ubytování hostů, což otevírá cestu k rozšíření Vašeho podnikání o hotelovou část. V prostorech budou ponechány veškeré historické předměty, které jsou vystaveny a jsou i funkční. V kovárně probíhají i historické akce včetně ukázky kovářského řemesla, kterých se mohou hosté společně s vyučenými kováři zúčastnit.
Kromě toho máte výhodu, že nemovitost se nachází v turisticky atraktivní lokalitě nedaleko hradu Velhartice v blízkosti šumavské přírody. To přináší potenciálním zákazníkům a hostům bohaté možnosti prozkoumávání historických památek, přírodních krás, gastronomických zážitků a aktivit ve venkovském prostředí.
Nepropásněte tuto vzácnou příležitost vlastnit unikátní nemovitost s historickým původem a obchodním potenciálem. Nyní je ten správný čas stát se součástí bohaté historie obce Velhartice.
Pro více informací a prohlídku neváhejte kontaktovat realitního specialistu.

Kontakt

REALITYSPOLU

Bucharova 1423/6 Office Park Nové Butovice (Budova B), 158 00, Praha 5
www.okrealitnisluzby.cz

Více informací o REALITYSPOLU


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle těchto podmínek.

Další podobné inzeráty: