Paprika mini Rela Balení obsahuje 20 semen

Cena: 25 Kč

Balení obsahuje 20 semen

Popis

Paprika mini Rela (Capsicum annuum L.) je poloraná odrůda sladké papriky určena pro pěstování na záhoně, do skleníků a foliovníků, ale je možné ji úspěšně pěstovat i v nádobách o objemu nad 15 litrů. Plody jsou dlouhé 8 – 10 cm a 3 – 4 cm široké, tvaru kónického, barvy zelené, v plné zralosti červené. Paprika má sladkou a šťavnatou chuť a dá se jíst jak čerstvá, tak své uplatnění najde i v teplé kuchyni a je vhodná i ke konzervaci a sušení.Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme.Plod

Dlouhý 8 – 10 cm a 3 – 4 cm široký, tvar kónický, barvy zelené, v plné zralosti červené.Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojume hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ, použijeme hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.


Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393

ID: 18161085 Naposledy upraveno 25.01.2023 v 11:47

zobrazit telefon
Držovice (796 07), okres Prostějov

Odpovědět na inzerát

Další podobné inzeráty: rostliny a plody v Prostějově