Onitsuka Tiger x Andrea Pompilio Admix Runner boty unisex vel 44.5

Cena: 2 299 Kč

Limitována edice bot z dropu roku 2019 značky Onitsuka Tiger s desingnérem umělcem Andrea Pompilio který spolupracoval i s dalšími světoznámými značkami (CK,Prada...), boty už jsou samozřejmě všude sold out, na sobě pouze párkrát takže stav jako nový víceméně jak můžete vidět na fotkách.

Původní cena 199 dolarů(cca 5 tisíc)

Přidávám ještě původní anglický popis bot:Onitsuka Tiger x Andrea Pompilio’s SS19 collection, the ADMIX RUNNER is a unique style, full of funky colour blocks and daring details that would definitely appeal to those out to make a bold statement. If you’ve been into the recent chunky dad shoe trend, consider this a far more fashion-worthy shoe that’s not at all old-fashioned, thanks to its artistic pops of colour and streamlined lines — more rad than dad, we say!ADMIX RUNNER, $199. In White/BlueThe well-heeled set (here, we’re talking sneaker lovers), would appreciate its similarities to a proper running shoe — the midsole is a particular classic, while the functional details of a shock-absorbing fuzeGEL heel and OrthoLite X-40 inner sole, when combined, make for a lightweight, comfortable fit.But it isn’t just the looks; these have a functional side to them too. The outersole is based on a trail running shoe image, with a thick, chunky runner midsole. The heel is light and sturdy, filled with fuzeGEL for a very comfortable feel.Plus, the inner material also has ORTHOLITE X-40 inside, which gives it excellent impact-resistance. So there you have it, the superior cushioning delivers a really great fit.

Pánské boty dámské boty streetwear rear limited edition shoes sportovní vycházkové módní běžecké sneakers blue red yellow white green orange tenisky vel. 44.5

ID: 18252581 Naposledy upraveno 18.03.2023 v 12:32

Další podobné inzeráty: pánská obuv v Moravskoslezském kraji