Semena původních 5druhů paprik 100ks v balení

Cena: 60 Kč

Nabízím semena pěti druhů původních odolných paprik: 1)masitých červených paprik, tvar klasické papriky, délka plodu je 15-20cm, průměr u stonku je 4-7cm ke špici se zužuje, tlouštka masa je 4-8mm. 2) červených kapií, má o něco větší průměr u stonku, baňatšější, je dobrá už i jako oranžová.3) rajčinových masitých paprik, zploštělý, kulatý tvar, velikost 10cm průměr, nejlepší jsou červené.4) velkoplodých červených paprik, soudkovitý tvar, červené, velké a masité plody. 5) žlutoplodých masitých paprik, typický paprikový tvar i chuť.
Jsou to odrůdy původní, odolné nemocem, pěstuji je z vlastních semen již 29 let. Vhodné pro pěstování v našich podmínkách. Lze je pěstovat i ve foliovníku nebo skleníku, čímž se urychlí jejich dozrávání a častější sklizeň. Rodí po celou sezonu, což je od června až do listopadu, pokud je ve skleníku, sklízím je ještě v listopadu. Chuť je typicky papriková, až paprikově sladká a to čím více je vyzrálá. Všech pět druhů lze konzumovat jak v zeleném, žlutém, oranžovém a červeném stavu. Nejlepší jsou ale dozrálé-červené a žlutoplodé žluté až mírně oranžové a jsou velice dobré na nakládání. Pokud semena nespotřebujete letos, lze je použít v dalších letech, u plodové zeleniny jako je paprika semena neztrácejí klíčivost, ale naopak, čím starší tím lepší.
Každé balení jednoho druhu obsahuje 100 kusů semen po 60Kč. Komplet balení je tedy 5 sáčků po 100ks semen, cena 300Kč. Možno i jednotlivě. Poštovné a balné při převodu na účet je obyčejným dopisem 50Kč, doporučeným dopisem 90Kč. Při zaslání na dobírku je poštovné a balné 120Kč. Dotazy prosím na uvedenou e-mailovou adresu, odpovím do 24 hodin, nebo volat na uvedené telefonní číslo, děkuji.

E-mail: ji.kymla@seznam.cz tel: 723 322 497

ID: 12465934 Naposledy upraveno 26.01.2023 v 10:42

zobrazit telefon
Krásná Hora nad Vltavou (262 56), okres Příbram

Odpovědět na inzerát

Všechny inzeráty uživatele

Další podobné inzeráty: rostliny a plody v Příbrami